adiuvare/vervoeging

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
vervoeging van het Latijnse werkwoord ădiŭvāre
Indicativus
Praesens Imperfectum Futurum simplex
actief passief actief passief actief passief
ego ădiŭvō ego ădiŭvor ego ădiŭvābam ego ădiŭvābar ego ădiŭvābō ego ădiŭvābor
ădiŭvās ădiŭvāris ădiŭvābās ădiŭvābāris ădiŭvābis ădiŭvāberis
is, ea, id ădiŭvat is, ea, id ădiŭvātur is, ea, id ădiŭvābat is, ea, id ădiŭvābātur is, ea, id ădiŭvābit is, ea, id ădiŭvābitur
nōs ădiŭvāmus nōs ădiŭvāmur nōs ădiŭvābāmus nōs ădiŭvābāmur nōs ădiŭvābimus nōs ădiŭvābimur
vōs ădiŭvātis vōs ădiŭvāminī vōs ădiŭvābātis vōs ădiŭvābāminī vōs ădiŭvābitis vōs ădiŭvābiminī
eī/iī, eae, ea ădiŭvant eī/iī, eae, ea ădiŭvantur eī/iī, eae, ea ădiŭvābant eī/iī, eae, ea ădiŭvābantur eī/iī, eae, ea ădiŭvābunt eī/iī, eae, ea ădiŭvābuntur
Perfectum Plusquamperfectum Futurum exactum
actief passief actief passief actief passief
ego ădiūvī ego ădiūtus, -a, -um sum ego ădiūveram ego ădiūtus, -a, -um eram ego ădiūverō ego ădiūtus, -a, -um erō
ădiūvistī ădiūtus, -a, -um es ădiūverās ădiūtus, -a, -um erās ădiūveris us, -a, -um eris
is, ea, id ădiūvit is, ea, id ădiūtus, -a, -um est is, ea, id ădiūverat is, ea, id ădiūtus, -a, -um erat is, ea, id ădiūverit is, ea, id ădiūtus, -a, -um erit
nōs ădiūvimus nōs ădiūtī, -ae, -a sumus nōs ădiūverāmus nōs ădiūtī, -ae, -a erāmus nōs ădiūverimus nōs ădiūtī, -ae, -a erimus
vōs ădiūvistis vōs ădiūtī, -ae, -a estis vōs ădiūverātis vōs ădiūtī, -ae, -a erātis vōs ădiūveritis vōs ădiūtī, -ae, -a eritis
eī/iī, eae, ea ădiūvērunt eī/iī, eae, ea ădiūtī, -ae, -a sunt eī/iī, eae, ea ădiūverant eī/iī, eae, ea ădiūtī, -ae, -a erant eī/iī, eae, ea ădiūverint eī/iī, eae, ea ădiūtī, -ae, -a erunt
Subiunctivus
Praesens Imperfectum
actief passief actief passief
ego ădiŭvem ego ădiŭver ego ădiŭvārem ego ădiŭvārer
ădiŭvēs ădiŭvēris ădiŭvārēs ădiŭvārēris
is, ea, id ădiŭvet is, ea, id ădiŭvētur is, ea, id ădiŭvāret is, ea, id ădiŭvārētur
nōs ădiŭvēmus nōs ădiŭvēmur nōs ădiŭvārēmus nōs ădiŭvārēmur
vōs ădiŭvētis vōs ădiŭvēminī vōs ădiŭvārētis vōs ădiŭvārēminī
eī/iī, eae, ea ădiŭvent eī/iī, eae, ea ădiŭventur eī/iī, eae, ea ădiŭvārent eī/iī, eae, ea ădiŭvārentur
Perfectum Plusquamperfectum
actief passief actief passief
ego ădiūverim ego ădiūtus, -a, -um sim ego ădiūvissem ego ădiūtus, -a, -um essem
ădiūverīs ădiūtus, -a, -um sīs ădiūvissēs ădiūtus, -a, -um essēs
is, ea, id ădiūverit is, ea, id ădiūtus, -a, -um sit is, ea, id ădiūvisset is, ea, id ădiūtus, -a, -um esset
nōs ădiūverīmus nōs ădiūtī, -ae, -a sīmus nōs ădiūvissēmus nōs ădiūtī, -ae, -a essēmus
vōs ădiūverītis vōs ădiūtī, -ae, -a sītis vōs ădiūvissētis vōs ădiūtī, -ae, -a essētis
eī/iī, eae, ea ădiūverint eī/iī, eae, ea ădiūtī, -ae, -a sint eī/iī, eae, ea ădiūvissent eī/iī, eae, ea ădiūtī, -ae, -a essent
Imperativus
Praesens Futurum
actief passief actief passief
2e pers. enk. ădiŭvā 2e pers. enk. ădiŭvāre 2e pers. enk. ădiŭvātō 2e pers. enk. ădiŭvātor
3e pers. enk. ădiŭvātō 3e pers. enk. ădiŭvātor
2e pers. mv. ădiŭvāte 2e pers. mv. ădiŭvāmini 2e pers. mv. ădiŭvātōte
3e pers. mv. ădiŭvantō 3e pers. mv. ădiŭvantor
Infinitivus
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief passief actief passief
ădiŭvāre ădiŭvārī ădiūvisse ădiūtum, -am, -um esse ădiūtūrum, -am, -um esse ădiūtum īrī
Participium
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief
ădiŭvāns, -ntis ădiūtus, -a, -um ădiūtūrus, -a, -um
Gerundium Gerundivum Supinum
ădiŭvāndum, -a ădiŭvāndus, -a, -um ădiūtum, ădiūtū