adhibere/vervoeging

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
vervoeging van het Latijnse werkwoord ădhĭbēre
Indicativus
Praesens Imperfectum Futurum simplex
actief passief actief passief actief passief
ego ădhĭbeō ego ădhĭbeor ego ădhĭbēbam ego ădhĭbēbar ego ădhĭbēbō ego ădhĭbēbor
ădhĭbēs ădhĭbēris ădhĭbēbās ădhĭbēbāris ădhĭbēbis ădhĭbēberis
is, ea, id ădhĭbet is, ea, id ădhĭbētur is, ea, id ădhĭbēbat is, ea, id ădhĭbēbātur is, ea, id ădhĭbēbit is, ea, id ădhĭbēbitur
nōs ădhĭbēmus nōs ădhĭbēmur nōs ădhĭbēbāmus nōs ădhĭbēbāmur nōs ădhĭbēbimus nōs ădhĭbēbimur
vōs ădhĭbētis vōs ădhĭbēminī vōs ădhĭbēbātis vōs ădhĭbēbāminī vōs ădhĭbēbitis vōs ădhĭbēbiminī
eī/iī, eae, ea ădhĭbent eī/iī, eae, ea ădhĭbentur eī/iī, eae, ea ădhĭbēbant eī/iī, eae, ea ădhĭbēbantur eī/iī, eae, ea ădhĭbēbunt eī/iī, eae, ea ădhĭbēbuntur
Perfectum Plusquamperfectum Futurum exactum
actief passief actief passief actief passief
ego ădhĭbŭī ego ădhĭbĭtus, -a, -um sum ego ădhĭbŭeram ego ădhĭbĭtus, -a, -um eram ego ădhĭbŭerō ego ădhĭbĭtus, -a, -um erō
ădhĭbŭistī ădhĭbĭtus, -a, -um es ădhĭbŭerās ădhĭbĭtus, -a, -um erās ădhĭbŭeris us, -a, -um eris
is, ea, id ădhĭbŭit is, ea, id ădhĭbĭtus, -a, -um est is, ea, id ădhĭbŭerat is, ea, id ădhĭbĭtus, -a, -um erat is, ea, id ădhĭbŭerit is, ea, id ădhĭbĭtus, -a, -um erit
nōs ădhĭbŭimus nōs ădhĭbĭtī, -ae, -a sumus nōs ădhĭbŭerāmus nōs ădhĭbĭtī, -ae, -a erāmus nōs ădhĭbŭerimus nōs ădhĭbĭtī, -ae, -a erimus
vōs ădhĭbŭistis vōs ădhĭbĭtī, -ae, -a estis vōs ădhĭbŭerātis vōs ădhĭbĭtī, -ae, -a erātis vōs ădhĭbŭeritis vōs ădhĭbĭtī, -ae, -a eritis
eī/iī, eae, ea ădhĭbŭērunt eī/iī, eae, ea ădhĭbĭtī, -ae, -a sunt eī/iī, eae, ea ădhĭbŭerant eī/iī, eae, ea ădhĭbĭtī, -ae, -a erant eī/iī, eae, ea ădhĭbŭerint eī/iī, eae, ea ădhĭbĭtī, -ae, -a erunt
Subiunctivus
Praesens Imperfectum
actief passief actief passief
ego ădhĭbeam ego ădhĭbear ego ădhĭbērem ego ădhĭbērer
ădhĭbeās ădhĭbeāris ădhĭbērēs ădhĭbērēris
is, ea, id ădhĭbeat is, ea, id ădhĭbeātur is, ea, id ădhĭbēret is, ea, id ădhĭbērētur
nōs ădhĭbeāmus nōs ădhĭbeāmur nōs ădhĭbērēmus nōs ădhĭbērēmur
vōs ădhĭbeātis vōs ădhĭbeāminī vōs ădhĭbērētis vōs ădhĭbērēminī
eī/iī, eae, ea ădhĭbeant eī/iī, eae, ea ădhĭbeantur eī/iī, eae, ea ădhĭbērent eī/iī, eae, ea ădhĭbērentur
Perfectum Plusquamperfectum
actief passief actief passief
ego ădhĭbŭerim ego ădhĭbĭtus, -a, -um sim ego ădhĭbŭissem ego ădhĭbĭtus, -a, -um essem
ădhĭbŭerīs ădhĭbĭtus, -a, -um sīs ădhĭbŭissēs ădhĭbĭtus, -a, -um essēs
is, ea, id ădhĭbŭerit is, ea, id ădhĭbĭtus, -a, -um sit is, ea, id ădhĭbŭisset is, ea, id ădhĭbĭtus, -a, -um esset
nōs ădhĭbŭerīmus nōs ădhĭbĭtī, -ae, -a sīmus nōs ădhĭbŭissēmus nōs ădhĭbĭtī, -ae, -a essēmus
vōs ădhĭbŭerītis vōs ădhĭbĭtī, -ae, -a sītis vōs ădhĭbŭissētis vōs ădhĭbĭtī, -ae, -a essētis
eī/iī, eae, ea ădhĭbŭerint eī/iī, eae, ea ădhĭbĭtī, -ae, -a sint eī/iī, eae, ea ădhĭbŭissent eī/iī, eae, ea ădhĭbĭtī, -ae, -a essent
Imperativus
Praesens Futurum
actief passief actief passief
2e pers. enk. ădhĭbē 2e pers. enk. ădhĭbēre 2e pers. enk. ădhĭbētō 2e pers. enk. ădhĭbētor
3e pers. enk. ădhĭbētō 3e pers. enk. ădhĭbētor
2e pers. mv. ădhĭbēte 2e pers. mv. ădhĭbēmini 2e pers. mv. ădhĭbētōte
3e pers. mv. ădhĭbentō 3e pers. mv. ădhĭbentor
Infinitivus
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief passief actief passief
ădhĭbēre ădhĭbērī ădhĭbŭisse ădhĭbĭtum, -am, -um esse ădhĭbĭtūrum, -am, -um esse ădhĭbĭtum īrī
Participium
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief
ădhĭbēns, -ntis ădhĭbĭtus, -a, -um ădhĭbĭtūrus, -a, -um
Gerundium Gerundivum Supinum
ădhĭbēndum, -a ădhĭbēndus, -a, -um ădhĭbĭtum, ădhĭbĭtū