Gebruiker:Levenius/zandbak

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Werk in uitvoering, gelieve niet te wijzigen![bewerken]






Indicatief (aantonende wijs)
Praesens
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}ō {{{1}}}āmus I. {{{1}}}or {{{1}}}āmur
II. {{{1}}}as {{{1}}}ātis II. {{{1}}}āris {{{1}}}āminī
III. {{{1}}}at {{{1}}}ant III. {{{1}}}ātur {{{1}}}antur
Imperfectum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}ābam {{{1}}}abāmus I. {{{1}}}abar {{{1}}}abāmur
II. {{{1}}}ābas {{{1}}}abātis II. {{{1}}}abāris {{{1}}}abāminī
III. {{{1}}}ābat {{{1}}}ābant III. {{{1}}}abātur {{{1}}}abantur
Futurum simplex
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}ābo {{{1}}}ābimus I. {{{1}}}ābor {{{1}}}ābimur
II. {{{1}}}ābis {{{1}}}ābitis II. {{{1}}}aberis {{{1}}}abiminī
III. {{{1}}}ābit {{{1}}}ābunt III. {{{1}}}ābitur {{{1}}}abuntur
Perfectum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}āvī {{{1}}}āvimus I. {{{1}}}ātus sum {{{1}}}āti sumus
II. {{{1}}}avistī {{{1}}}avistis II. {{{1}}}ātus es {{{1}}}āti estis
III. {{{1}}}avit {{{1}}}avērunt III. {{{1}}}ātus est {{{1}}}āti sunt
Plusquamperfectum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}āveram {{{1}}}averāmus I. {{{1}}}ātus eram {{{1}}}āti erāmus
II. {{{1}}}āveras {{{1}}}averātis II. {{{1}}}ātus eras {{{1}}}āti erātis
III. {{{1}}}āverat {{{1}}}āverant III. {{{1}}}ātus erat {{{1}}}āti erant
Futurum exactum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}āverō {{{1}}}averimus I. {{{1}}}ātus erō {{{1}}}āti erimus
II. {{{1}}}āveris {{{1}}}averitis II. {{{1}}}ātus eris {{{1}}}āti eritis
III. {{{1}}}āverit {{{1}}}āverint III. {{{1}}}ātus erit {{{1}}}āti erunt
Conjunctief (aanvoegende wijs)
Praesens
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}em {{{1}}}emus I. {{{1}}}er {{{1}}}emur
II. {{{1}}}es {{{1}}}etis II. {{{1}}}eris {{{1}}}eminī
III. {{{1}}}et {{{1}}}ent III. {{{1}}}etur {{{1}}}entur
Imperfectum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}arem {{{1}}}arēmus I. {{{1}}}arer {{{1}}}arēmur
II. {{{1}}}arēs {{{1}}}arētis II. {{{1}}}arēris {{{1}}}arēminī
III. {{{1}}}aret {{{1}}}arent III. {{{1}}}arētur {{{1}}}arentur
Perfectum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}averim {{{1}}}averīmus I. {{{1}}}ātus sim {{{1}}}āti simus
II. {{{1}}}averīs {{{1}}}averītis II. {{{1}}}ātus sis {{{1}}}āti sitis
III. {{{1}}}averit {{{1}}}averint III. {{{1}}}ātus sit {{{1}}}āti sint
Plusquamperfectum
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
I. {{{1}}}avissem {{{1}}}avissēmus I. {{{1}}}ātus essem {{{1}}}āti essemus
II. {{{1}}}avissēs {{{1}}}avissētis II. {{{1}}}ātus esses {{{1}}}āti essemis
III. {{{1}}}avisset {{{1}}}avissent III. {{{1}}}ātus esset {{{1}}}āti essent
Imperatief (gebiedende wijs)
Praesens
act. enkelvoud meervoud pass. enkelvoud meervoud
II. {{{1}}}a {{{1}}}āte II. {{{1}}}āre {{{1}}}āminī
Participium (deelwoord)
Praesens
act. pass.
{{{1}}}ans
Perfectum
act. pass.
{{{1}}}ātus
Futurum
act. pass.
{{{1}}}atūrus