tegere/vervoeging

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
vervoeging van het Latijnse werkwoord tegere
Indicativus
Praesens Imperfectum Futurum simplex
actief passief actief passief actief passief
ego tegō ego tegor ego tegēbam ego tegēbar ego tegam ego tegar
tegis tegeris tegēbās tegēbāris tegēs tegēris
is, ea, id tegit is, ea, id tegitur is, ea, id tegēbat is, ea, id tegēbātur is, ea, id teget is, ea, id tegētur
nōs tegimus nōs tegimur nōs tegēbāmus nōs tegēbāmur nōs tegēmus nōs tegēmur
vōs tegitis vōs tegiminī vōs tegēbātis vōs tegēbāminī vōs tegētis vōs tegēminī
eī/iī, eae, ea tegunt eī/iī, eae, ea teguntur eī/iī, eae, ea tegēbant eī/iī, eae, ea tegēbantur eī/iī, eae, ea tegent eī/iī, eae, ea tegēntur
Perfectum Plusquamperfectum Futurum exactum
actief passief actief passief actief passief
ego tēxī ego tēctus, -a, -um sum ego tēxeram ego tēctus, -a, -um eram ego tēxerō ego tēctus, -a, -um erō
tēxistī tēctus, -a, -um es tēxerās tēctus, -a, -um erās tēxeris us, -a, -um eris
is, ea, id tēxit is, ea, id tēctus, -a, -um est is, ea, id tēxerat is, ea, id tēctus, -a, -um erat is, ea, id tēxerit is, ea, id tēctus, -a, -um erit
nōs tēximus nōs tēctī, -ae, -a sumus nōs tēxerāmus nōs tēctī, -ae, -a erāmus nōs tēxerimus nōs tēctī, -ae, -a erimus
vōs tēxistis vōs tēctī, -ae, -a estis vōs tēxerātis vōs tēctī, -ae, -a erātis vōs tēxeritis vōs tēctī, -ae, -a eritis
eī/iī, eae, ea tēxērunt eī/iī, eae, ea tēctī, -ae, -a sunt eī/iī, eae, ea tēxerant eī/iī, eae, ea tēctī, -ae, -a erant eī/iī, eae, ea tēxerint eī/iī, eae, ea tēctī, -ae, -a erunt
Subiunctivus
Praesens Imperfectum
actief passief actief passief
ego tegam ego tegar ego tegerem ego tegerer
tegās tegāris tegerēs tegerēris
is, ea, id tegat is, ea, id tegātur is, ea, id tegeret is, ea, id tegerētur
nōs tegāmus nōs tegāmur nōs tegerēmus nōs tegerēmur
vōs tegātis vōs tegāminī vōs tegerētis vōs tegerēminī
eī/iī, eae, ea tegant eī/iī, eae, ea tegantur eī/iī, eae, ea tegerent eī/iī, eae, ea tegerentur
Perfectum Plusquamperfectum
actief passief actief passief
ego tēxerim ego tēctus, -a, -um sim ego tēxissem ego tēctus, -a, -um essem
tēxerīs tēctus, -a, -um sīs tēxissēs tēctus, -a, -um essēs
is, ea, id tēxerit is, ea, id tēctus, -a, -um sit is, ea, id tēxisset is, ea, id tēctus, -a, -um esset
nōs tēxerīmus nōs tēctī, -ae, -a sīmus nōs tēxissēmus nōs tēctī, -ae, -a essēmus
vōs tēxerītis vōs tēctī, -ae, -a sītis vōs tēxissētis vōs tēctī, -ae, -a essētis
eī/iī, eae, ea tēxerint eī/iī, eae, ea tēctī, -ae, -a sint eī/iī, eae, ea tēxissent eī/iī, eae, ea tēctī, -ae, -a essent
Imperativus
Praesens Futurum
actief passief actief passief
2e pers. enk. tege 2e pers. enk. tegere 2e pers. enk. tegitō 2e pers. enk. tegitor
3e pers. enk. tegitō 3e pers. enk. tegitor
2e pers. mv. tegite 2e pers. mv. tegimini 2e pers. mv. tegitōte
3e pers. mv. teguntō 3e pers. mv. teguntor
Infinitivus
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief passief actief passief
tegere tegī tēxisse tēctum, -am, -um esse tēctūrum, -am, -um esse tēctum īrī
Participium
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief
tegens, -ntis tēctus, -a, -um tēctūrus, -a, -um
Gerundium Gerundivum Supinum
tegendum, -a tegendus, -a, -um tēctum, tēctū