reformare/vervoeging

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
vervoeging van het Latijnse werkwoord refōrmāre
Indicativus
Praesens Imperfectum Futurum simplex
actief passief actief passief actief passief
ego refōrmō ego refōrmor ego refōrmābam ego refōrmābar ego refōrmābō ego refōrmābor
refōrmās refōrmāris refōrmābās refōrmābāris refōrmābis refōrmāberis
is, ea, id refōrmat is, ea, id refōrmātur is, ea, id refōrmābat is, ea, id refōrmābātur is, ea, id refōrmābit is, ea, id refōrmābitur
nōs refōrmāmus nōs refōrmāmur nōs refōrmābāmus nōs refōrmābāmur nōs refōrmābimus nōs refōrmābimur
vōs refōrmātis vōs refōrmāminī vōs refōrmābātis vōs refōrmābāminī vōs refōrmābitis vōs refōrmābiminī
eī/iī, eae, ea refōrmant eī/iī, eae, ea refōrmantur eī/iī, eae, ea refōrmābant eī/iī, eae, ea refōrmābantur eī/iī, eae, ea refōrmābunt eī/iī, eae, ea refōrmābuntur
Perfectum Plusquamperfectum Futurum exactum
actief passief actief passief actief passief
ego refōrmāvī ego refōrmātus, -a, -um sum ego refōrmāveram ego refōrmātus, -a, -um eram ego refōrmāverō ego refōrmātus, -a, -um erō
refōrmāvistī refōrmātus, -a, -um es refōrmāverās refōrmātus, -a, -um erās refōrmāveris us, -a, -um eris
is, ea, id refōrmāvit is, ea, id refōrmātus, -a, -um est is, ea, id refōrmāverat is, ea, id refōrmātus, -a, -um erat is, ea, id refōrmāverit is, ea, id refōrmātus, -a, -um erit
nōs refōrmāvimus nōs refōrmātī, -ae, -a sumus nōs refōrmāverāmus nōs refōrmātī, -ae, -a erāmus nōs refōrmāverimus nōs refōrmātī, -ae, -a erimus
vōs refōrmāvistis vōs refōrmātī, -ae, -a estis vōs refōrmāverātis vōs refōrmātī, -ae, -a erātis vōs refōrmāveritis vōs refōrmātī, -ae, -a eritis
eī/iī, eae, ea refōrmāvērunt eī/iī, eae, ea refōrmātī, -ae, -a sunt eī/iī, eae, ea refōrmāverant eī/iī, eae, ea refōrmātī, -ae, -a erant eī/iī, eae, ea refōrmāverint eī/iī, eae, ea refōrmātī, -ae, -a erunt
Subiunctivus
Praesens Imperfectum
actief passief actief passief
ego refōrmem ego refōrmer ego refōrmārem ego refōrmārer
refōrmēs refōrmēris refōrmārēs refōrmārēris
is, ea, id refōrmet is, ea, id refōrmētur is, ea, id refōrmāret is, ea, id refōrmārētur
nōs refōrmēmus nōs refōrmēmur nōs refōrmārēmus nōs refōrmārēmur
vōs refōrmētis vōs refōrmēminī vōs refōrmārētis vōs refōrmārēminī
eī/iī, eae, ea refōrment eī/iī, eae, ea refōrmentur eī/iī, eae, ea refōrmārent eī/iī, eae, ea refōrmārentur
Perfectum Plusquamperfectum
actief passief actief passief
ego refōrmāverim ego refōrmātus, -a, -um sim ego refōrmāvissem ego refōrmātus, -a, -um essem
refōrmāverīs refōrmātus, -a, -um sīs refōrmāvissēs refōrmātus, -a, -um essēs
is, ea, id refōrmāverit is, ea, id refōrmātus, -a, -um sit is, ea, id refōrmāvisset is, ea, id refōrmātus, -a, -um esset
nōs refōrmāverīmus nōs refōrmātī, -ae, -a sīmus nōs refōrmāvissēmus nōs refōrmātī, -ae, -a essēmus
vōs refōrmāverītis vōs refōrmātī, -ae, -a sītis vōs refōrmāvissētis vōs refōrmātī, -ae, -a essētis
eī/iī, eae, ea refōrmāverint eī/iī, eae, ea refōrmātī, -ae, -a sint eī/iī, eae, ea refōrmāvissent eī/iī, eae, ea refōrmātī, -ae, -a essent
Imperativus
Praesens Futurum
actief passief actief passief
2e pers. enk. refōrmā 2e pers. enk. refōrmāre 2e pers. enk. refōrmātō 2e pers. enk. refōrmātor
3e pers. enk. refōrmātō 3e pers. enk. refōrmātor
2e pers. mv. refōrmāte 2e pers. mv. refōrmāmini 2e pers. mv. refōrmātōte
3e pers. mv. refōrmantō 3e pers. mv. refōrmantor
Infinitivus
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief passief actief passief
refōrmāre refōrmārī refōrmāvisse refōrmātum, -am, -um esse refōrmātūrum, -am, -um esse refōrmātum īrī
Participium
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief
refōrmāns, -ntis refōrmātus, -a, -um refōrmātūrus, -a, -um
Gerundium Gerundivum Supinum
refōrmāndum, -a refōrmāndus, -a, -um refōrmātum, refōrmātū