organizare/vervoeging

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
vervoeging van het Latijnse werkwoord ŏrgănĭzāre
Indicativus
Praesens Imperfectum Futurum simplex
actief passief actief passief actief passief
ego ŏrgănĭzō ego ŏrgănĭzor ego ŏrgănĭzābam ego ŏrgănĭzābar ego ŏrgănĭzābō ego ŏrgănĭzābor
ŏrgănĭzās ŏrgănĭzāris ŏrgănĭzābās ŏrgănĭzābāris ŏrgănĭzābis ŏrgănĭzāberis
is, ea, id ŏrgănĭzat is, ea, id ŏrgănĭzātur is, ea, id ŏrgănĭzābat is, ea, id ŏrgănĭzābātur is, ea, id ŏrgănĭzābit is, ea, id ŏrgănĭzābitur
nōs ŏrgănĭzāmus nōs ŏrgănĭzāmur nōs ŏrgănĭzābāmus nōs ŏrgănĭzābāmur nōs ŏrgănĭzābimus nōs ŏrgănĭzābimur
vōs ŏrgănĭzātis vōs ŏrgănĭzāminī vōs ŏrgănĭzābātis vōs ŏrgănĭzābāminī vōs ŏrgănĭzābitis vōs ŏrgănĭzābiminī
eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzant eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzantur eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzābant eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzābantur eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzābunt eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzābuntur
Perfectum Plusquamperfectum Futurum exactum
actief passief actief passief actief passief
ego ŏrgănĭzāvī ego ŏrgănĭzātus, -a, -um sum ego ŏrgănĭzāveram ego ŏrgănĭzātus, -a, -um eram ego ŏrgănĭzāverō ego ŏrgănĭzātus, -a, -um erō
ŏrgănĭzāvistī ŏrgănĭzātus, -a, -um es ŏrgănĭzāverās ŏrgănĭzātus, -a, -um erās ŏrgănĭzāveris us, -a, -um eris
is, ea, id ŏrgănĭzāvit is, ea, id ŏrgănĭzātus, -a, -um est is, ea, id ŏrgănĭzāverat is, ea, id ŏrgănĭzātus, -a, -um erat is, ea, id ŏrgănĭzāverit is, ea, id ŏrgănĭzātus, -a, -um erit
nōs ŏrgănĭzāvimus nōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a sumus nōs ŏrgănĭzāverāmus nōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a erāmus nōs ŏrgănĭzāverimus nōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a erimus
vōs ŏrgănĭzāvistis vōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a estis vōs ŏrgănĭzāverātis vōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a erātis vōs ŏrgănĭzāveritis vōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a eritis
eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzāvērunt eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzātī, -ae, -a sunt eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzāverant eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzātī, -ae, -a erant eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzāverint eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzātī, -ae, -a erunt
Subiunctivus
Praesens Imperfectum
actief passief actief passief
ego ŏrgănĭzem ego ŏrgănĭzer ego ŏrgănĭzārem ego ŏrgănĭzārer
ŏrgănĭzēs ŏrgănĭzēris ŏrgănĭzārēs ŏrgănĭzārēris
is, ea, id ŏrgănĭzet is, ea, id ŏrgănĭzētur is, ea, id ŏrgănĭzāret is, ea, id ŏrgănĭzārētur
nōs ŏrgănĭzēmus nōs ŏrgănĭzēmur nōs ŏrgănĭzārēmus nōs ŏrgănĭzārēmur
vōs ŏrgănĭzētis vōs ŏrgănĭzēminī vōs ŏrgănĭzārētis vōs ŏrgănĭzārēminī
eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzent eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzentur eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzārent eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzārentur
Perfectum Plusquamperfectum
actief passief actief passief
ego ŏrgănĭzāverim ego ŏrgănĭzātus, -a, -um sim ego ŏrgănĭzāvissem ego ŏrgănĭzātus, -a, -um essem
ŏrgănĭzāverīs ŏrgănĭzātus, -a, -um sīs ŏrgănĭzāvissēs ŏrgănĭzātus, -a, -um essēs
is, ea, id ŏrgănĭzāverit is, ea, id ŏrgănĭzātus, -a, -um sit is, ea, id ŏrgănĭzāvisset is, ea, id ŏrgănĭzātus, -a, -um esset
nōs ŏrgănĭzāverīmus nōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a sīmus nōs ŏrgănĭzāvissēmus nōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a essēmus
vōs ŏrgănĭzāverītis vōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a sītis vōs ŏrgănĭzāvissētis vōs ŏrgănĭzātī, -ae, -a essētis
eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzāverint eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzātī, -ae, -a sint eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzāvissent eī/iī, eae, ea ŏrgănĭzātī, -ae, -a essent
Imperativus
Praesens Futurum
actief passief actief passief
2e pers. enk. ŏrgănĭzā 2e pers. enk. ŏrgănĭzāre 2e pers. enk. ŏrgănĭzātō 2e pers. enk. ŏrgănĭzātor
3e pers. enk. ŏrgănĭzātō 3e pers. enk. ŏrgănĭzātor
2e pers. mv. ŏrgănĭzāte 2e pers. mv. ŏrgănĭzāmini 2e pers. mv. ŏrgănĭzātōte
3e pers. mv. ŏrgănĭzantō 3e pers. mv. ŏrgănĭzantor
Infinitivus
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief passief actief passief
ŏrgănĭzāre ŏrgănĭzārī ŏrgănĭzāvisse ŏrgănĭzātum, -am, -um esse ŏrgănĭzātūrum, -am, -um esse ŏrgănĭzātum īrī
Participium
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief
ŏrgănĭzāns, -ntis ŏrgănĭzātus, -a, -um ŏrgănĭzātūrus, -a, -um
Gerundium Gerundivum Supinum
ŏrgănĭzāndum, -a ŏrgănĭzāndus, -a, -um ŏrgănĭzātum, ŏrgănĭzātū