orare/vervoeging

Uit WikiWoordenboek
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
vervoeging van het Latijnse werkwoord ōrāre
Indicativus
Praesens Imperfectum Futurum simplex
actief passief actief passief actief passief
ego ōrō ego ōror ego ōrābam ego ōrābar ego ōrābō ego ōrābor
ōrās ōrāris ōrābās ōrābāris ōrābis ōrāberis
is, ea, id ōrat is, ea, id ōrātur is, ea, id ōrābat is, ea, id ōrābātur is, ea, id ōrābit is, ea, id ōrābitur
nōs ōrāmus nōs ōrāmur nōs ōrābāmus nōs ōrābāmur nōs ōrābimus nōs ōrābimur
vōs ōrātis vōs ōrāminī vōs ōrābātis vōs ōrābāminī vōs ōrābitis vōs ōrābiminī
eī/iī, eae, ea ōrant eī/iī, eae, ea ōrantur eī/iī, eae, ea ōrābant eī/iī, eae, ea ōrābantur eī/iī, eae, ea ōrābunt eī/iī, eae, ea ōrābuntur
Perfectum Plusquamperfectum Futurum exactum
actief passief actief passief actief passief
ego ōrāvī ego ōrātus, -a, -um sum ego ōrāveram ego ōrātus, -a, -um eram ego ōrāverō ego ōrātus, -a, -um erō
ōrāvistī ōrātus, -a, -um es ōrāverās ōrātus, -a, -um erās ōrāveris us, -a, -um eris
is, ea, id ōrāvit is, ea, id ōrātus, -a, -um est is, ea, id ōrāverat is, ea, id ōrātus, -a, -um erat is, ea, id ōrāverit is, ea, id ōrātus, -a, -um erit
nōs ōrāvimus nōs ōrātī, -ae, -a sumus nōs ōrāverāmus nōs ōrātī, -ae, -a erāmus nōs ōrāverimus nōs ōrātī, -ae, -a erimus
vōs ōrāvistis vōs ōrātī, -ae, -a estis vōs ōrāverātis vōs ōrātī, -ae, -a erātis vōs ōrāveritis vōs ōrātī, -ae, -a eritis
eī/iī, eae, ea ōrāvērunt eī/iī, eae, ea ōrātī, -ae, -a sunt eī/iī, eae, ea ōrāverant eī/iī, eae, ea ōrātī, -ae, -a erant eī/iī, eae, ea ōrāverint eī/iī, eae, ea ōrātī, -ae, -a erunt
Subiunctivus
Praesens Imperfectum
actief passief actief passief
ego ōrem ego ōrer ego ōrārem ego ōrārer
ōrēs ōrēris ōrārēs ōrārēris
is, ea, id ōret is, ea, id ōrētur is, ea, id ōrāret is, ea, id ōrārētur
nōs ōrēmus nōs ōrēmur nōs ōrārēmus nōs ōrārēmur
vōs ōrētis vōs ōrēminī vōs ōrārētis vōs ōrārēminī
eī/iī, eae, ea ōrent eī/iī, eae, ea ōrentur eī/iī, eae, ea ōrārent eī/iī, eae, ea ōrārentur
Perfectum Plusquamperfectum
actief passief actief passief
ego ōrāverim ego ōrātus, -a, -um sim ego ōrāvissem ego ōrātus, -a, -um essem
ōrāverīs ōrātus, -a, -um sīs ōrāvissēs ōrātus, -a, -um essēs
is, ea, id ōrāverit is, ea, id ōrātus, -a, -um sit is, ea, id ōrāvisset is, ea, id ōrātus, -a, -um esset
nōs ōrāverīmus nōs ōrātī, -ae, -a sīmus nōs ōrāvissēmus nōs ōrātī, -ae, -a essēmus
vōs ōrāverītis vōs ōrātī, -ae, -a sītis vōs ōrāvissētis vōs ōrātī, -ae, -a essētis
eī/iī, eae, ea ōrāverint eī/iī, eae, ea ōrātī, -ae, -a sint eī/iī, eae, ea ōrāvissent eī/iī, eae, ea ōrātī, -ae, -a essent
Imperativus
Praesens Futurum
actief passief actief passief
2e pers. enk. ōrā 2e pers. enk. ōrāre 2e pers. enk. ōrātō 2e pers. enk. ōrātor
3e pers. enk. ōrātō 3e pers. enk. ōrātor
2e pers. mv. ōrāte 2e pers. mv. ōrāmini 2e pers. mv. ōrātōte
3e pers. mv. ōrantō 3e pers. mv. ōrantor
Infinitivus
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief passief actief passief
ōrāre ōrārī ōrāvisse ōrātum, -am, -um esse ōrātūrum, -am, -um esse ōrātum īrī
Participium
Praesens Perfectum Futurum
actief passief actief
ōrāns, -ntis ōrātus, -a, -um ōrātūrus, -a, -um
Gerundium Gerundivum Supinum
ōrāndum, -a ōrāndus, -a, -um ōrātum, ōrātū